Pięć rzeczy, które warto zrobić na wiosnę

Okres przesilenia wiosennego powoli mija, a my zyskujemy coraz więcej energii. Warto ten motywujący czas wykorzystać na drobne zmiany, które sprawią że nasze życie będzie po prostu lepsze!

  1. Wstawaj godzinę wcześniej i realizuj swoją pasję 

Wiosna sprzyja wcześniejszemu wstawaniu: słońce budzi nas wyjątkowo wcześnie. Tylko godzina dziennie, gdy cały świat śpi, wystarczy żeby stać się lepszym w interesującej nas dziedzinie. Może to być poranny bieg, prowadzenie bloga, pisanie książki, czy szydełkowanie. Pielęgnowanie naszych zainteresowań jest bardzo ważne: w natłoku codziennych obowiązków zapominamy o przyjemnościach i samorozwoju. Oczywiście- jeśli zaczynasz dzień o 5:00, nie ma sensu wstawanie o 4:00, ale w tym wypadku realizuj ten punkt wieczorem, po powrocie z pracy. Co więcej, rano jesteśmy najbardziej produktywni, więc może się okazać, że po miesiąciu dokończysz wreszcie książkę, nauczysz się ulubionej piosenki na gitarze, czy zrobisz szpagat- nie ma sensu odwlekać rzeczy na później, bo to później może nigdy nie nadejść. Wstawanie wcześniej jest domeną ludzi sukcesu!

2. Oszczędzaj pieniądze

Większość z nas chciałaby zmienić swoją sytuację materialną. Niestety realia są takie, że ciężko cokolwiek odłożyć, bo zawsze pojawiają się nieplanowane wydatki, albo musimy kupić coś do domu, czy dla dzieci. Zacznij więc od małej, stałej kwoty odkładanej albo na konto albo do skarbonki. Nie ruszaj tych pieniędzy przez pół roku lub ustal sobie konkretny cel np. zbierasz na wakacje. Najczęściej nie trzeba wielkich sum, żeby uzbierać całkiem pokaźną kwotę. Potrzeba nam tylko cierpliwości i silnej woli.

3. Zrób wiosenne porządki

Nie chodzi tylko o porządki przestrzeni, chociaż to też się przyda. Przebywanie w zagraconych pomieszczeniach utrudnia realizację zadań- bałagan nas rozprasza. Warto się pozbyć się niepotrzebnych ubrań, urządzeń, umyć brudne okna, czy sprzedać nieużywane meble. Poza mieszkaniem porządek przyda sie także w folderach na komputerze, w skrzynkach pocztowych i w social media. Na pewno masz jakieś aplikacje, których od dawna nie używasz, folder „pobrane” jest zapełniony, a w skrzynce mnóstwo spamu. Wykorzystaj wieczorem chwilę czasu na codzienne czyszczenie wirtualnych miejsc. Wiosna to piękny okres, w którym można wdrozyć wiele zaległych postanowień, dlatego zrób też porządki w głowie. Skup się na jednym celu, który zaniedbałeś, mimo obietnic, że będzie inaczej. Zastanów się co możesz zrobić, żeby go zrealizować i cóż, po prostu się postaraj.

4. Wprowadź do życia aktywność fizyczną

Człowiek potrzebuje ruchu. Tak zostaliśmy zaprogramowani i ciągłe siedzenie jest wbrew naszej naturze oraz prowadzi do osteoporozy, chorób układu krążenia i otyłości. Żadna zmiana nie jest istotna, jeśli Twoje ciało nie jest w formie. Nie ma żadnych wymówek- czasu mamy tyle samo, to tylko kwestia priorytetów na co go przeznaczamy. Zamień samochód na rower, kanapę na spacery, zapisz się na basen, samoobronę, tenisa- na cokolwiek, co sprawi Ci radość. Naprawdę nie ma to znaczenia. Naczelną zasadą, którą stosujemy w Klinice Zmian jest zdanie: MUSISZ LUBIĆ ZMIANĘ. Jeśli nie lubisz biegać, dlaczego się zmuszasz? Jest tysiąc sposobów na sport i to musi być taka aktywność, która sprawi Ci frajdę. Wtedy nie będziesz szukać wymówek tylko okazji do poćwiczenia. Sport to zastrzyk endorfin, poczue spełnienia i radość dla Twoich mięśni!

5. Zadbaj o relaks 

W tygodniu jesteśmy obarczeni pracą i innymi aktywnościami. Gonią nas terminy, rachunki, obowiązki- gonią nas tak szybko, że tracimy z oczu to co ważne. Musisz wziąć do ręki kalendarz i wpisać w niego kilka godzin w tygodniu wolnych od komputera, telefonu, tego co powinieneś i tego co konieczne. Weź ukochaną osobę do restauracji, przyjdź do nas na masaż, idź z koleżanką na wino, czy z dziećmi do parku. Zainteresuj się swoimi potrzebami i relacjami. To o tym najczęściej zapominamy, bo trzeba zrobić pranie, dokończyć plik dla szefa, bo zawsze coś trzeba. Odprężona psychika i zrelaksowane ciało to dzisiaj towar deficytowy.

A Ty co zmienisz na wiosnę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *