Październik 5, 2016

O nas

Połączyła nas pasja do tego, co robimy oraz empatia i zrozumienie ludzi. Nie płacimy copywriterom za pisanie, marketingowcom za prowadzenie strony, czy architektom za urządzenie gabinetu. Wykonujemy wszystko same, bo kochamy naszą pracę. Z tej miłości do pokazywania ludziom lepszej wersji siebie powstała Klinika Zmian, a tworzą ją:

dsc_1039Agnieszka Ciepłowska, koordynatorka projektu Żywienie ma znaczenie, właścicielka bloga Zdrowie Przez Kuchnię (www.zdrowieprzezkuchnie.pl), dyplomowana dietetyczka i trener personalny. Ukończyła 3,5 letnie studia na kierunku Dietetyka w Poznaniu, obecnie kończy studia II stopnia i prowadzi badania dotyczące stanu odżywienia i analizy zachowań żywienowych poznańskich pracowników biurowych.

Zaangażowana w edukację żywieniową dzieci i dorosłych prowadziła liczne warsztaty i wykłady dotyczące m.in. żywienia w sporcie, dietoterapii w osteoporozie, cukrzcy oraz cykl warsztatów ‘’Jedz kolorowo i żyj zdrowo’’ w poznańskich szkołach podstawowych. Zorganizowała warsztaty kulinarne pieczenia zdrowych słodyczy i gotowania dla odchudzających się. Uczestniczyła w badaniach dyplomowych dotyczących mikroflory jelitowej oraz prowadziła badania własne analizujące sposób odżywiania się włoskich i polskich studentów. Autorka publikacji i artykułów naukowych, m.in. dotyczących żywienia w chorobie Alzheimera, czy znaczenia błonnika w diecie.

Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji branżowych m.in. Dietetyka Forum, Żywienie oparte o dowody naukowe, Żywienie w celiakii, Dieta i autyzm, Dieta w kulturystyce i fitness, Congressus Dietetica.  Prywatnie miłośniczka kuchni włoskiej i tajskiej, wielbicielka siłowni i książek. Swoją pozytywną energią zaraża otoczenie i motywuje swoich pacjentów. Jej mottem jest wypowiedź S. Jobsa:

,,Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia’’

Justyna Neyder, inicjatorka Kliniki Zmian, dyplomowana fizjoterapeutka i teolog. Nieustannie poszerza swoje kompetencje- aktualnie studiuje psychologię. Ukończyła kursy Masażu Głębokiego, Terapii czaszkowo- krzyżowej i Racjonalnej Terapii Zachowań. Swoją wiedzę z wielu dziedzin dotyczących szeroko rozumianego zdrowia człowieka wykorzystuje w holistycznej pracy z pacjentami. Specjalizuje się w zwalczaniu negatywnych skutków siedzącego trybu życia, w szczególności w pracy z osobami zestresowanymi.

Jej ciepłe, życzliwe podejście oraz wrodzona otwartość sprawiają, że wizyta u Justyny jest przyjemnością. Justyna stara się dogłębnie poznać problem, żeby zarekomendować odpowiedni zabieg i pomóc pacjentowi w odzyskaniu zdrowia i lepszego samopoczucia. Uważa, że organizm jest złożonym systemem oddziaływań i dopiero znając wiele technik fizjoterapeutycznych i okołomedycznych jest w stanie pomóc swoim pacjentom, dlatego wciąż szuka nowych wyzwań i bada różne podejścia do organizmu ludzkiego.

Pracujemy z pacjentami po to, żeby odkryli najlepszą wersję siebie, żeby przywrócić im utraconą równowagę i szeroko rozumiane szczęście. Pomagamy:

  • Zrzucić zbędne kilogramy
  • Zapanować nad zgubnymi zachowaniami żywieniowymi (kompulsywne jedzenie, rekompensowanie straty, sięganie po jedzenie w silnych emocjach itp.)
  • Dobrać odpowiedni trening spalający tkankę tłuszczową
  • Dostosować ćwiczenia lecznicze i korygujące postawę
  • Złagodzić stres poprzez terapię manualną i masaż
  • Przywrócić zdrowie narządów stosując refleksologię oraz drenaż limfatyczny
  • Poprawić samopoczucie dobierając dietę leczniczą